Twiske | Kure-Jan Strand

Duikverslag zondag 11 oktober

Aanwezig: Wolter, Ad, Hans Bodewes, Peter Janneman, Cor, Wim Aafjes, Robert, Hans Spierenburg, Joey, Ron, Arjen.

Door alle corona strubbelingen is het alweer een half jaartje geleden dat ik een verslagje van een clubduik heb gemaakt.  Maar nu moet het toch maar weer even. Tussen alle buien door van de laatste dagen zijn we toch gaan duiken. En hoe.  Velen van de club waren het schijnbaar zat om achter de geraniums te blijven zitten, dus op naar het Twiske.  

Door alle Corona maatregelen niet verzamelen bij de club met een gezellig bakje koffie vooraf , maar rechtstreeks naar de duikplaats. We waren met 13 duikers(zie boven), hopelijk ben ik niemand vergeten! Kortom een overweldigend stel duikers.  Zoals van ouds deelde Wolter de buddyparen in.  Hij moest er zelfs het notitieboekje bijnemen.  En dat is heeeeel lang geleden dat dat nodig was.  

Schuilend onder de camperluifel van Ad werden de duikers verdeeld.  Ik zou met Cor duiken. Wolter bleef alleen over en sloot zich bij ons aan. Inmiddels was de regen gestopt dus op naar de steiger.  Cor en ik zouden bovenlangs richting platform gaan. Maar ruggelings lopend en zwemmend struikel ik over een duiker die op de terug weg was richting de steiger. Hans B was vergeten zijn kompas te stellen. “pijltje is doel, haventje is terug”, Hans dat weet je toch. Cor en ik doken keurig richting de lijn die de weg wijst naar het platform. Met een halve meter zicht en alleen een oranje touw was dat zelfs moeilijk. Wolter waren we al snel kwijt, of hij ons, net hoe je het bekijkt.

Onderweg nog de fietsenstalling bekeken die al aardig begroeid was met mosselen. Bij het platform aangekomen ontwaardde ik Ad met buddy Peter Janneman. In het bijna duistere en stoffige water ontdekten we nog een paar snoekbaarzen en een grote school jongbroed, baarsjes, voorntjes en dat soort spul. Ook nog even bij de catamaran rond gekeken. Cor maakte het gebaar; we gaan terug. Om de terugweg wat te bekorten, het kompas strak naar de haven gericht, gingen we op pad.

Al gauw werd het alsmaar kouder en mijn diepte meter gaf 20.8 meter aan en 8 graden! Maar even flink doorzwemmen dan krijg ik het wel warmer dacht ik. Ik ben nog nooit zo diep geweest daar in al die jaren. Door het hoge tempo kon Cor mij niet meer bijhouden en tot de steiger aan toe heb ik hem niet meer gezien. Maar tot mijn verbazing kwamen we toch gelijk aan, goeie timing toch! Met een duiktijd van 43 minuten was het toch weer een leuke duik.

Omkleden en richting de Zwanen voor de debriefing. Schrik, mijn portemonnee vergeten! En iedereen was al op weg naar de poort. En voor het parkeerkaartje moet je betalen anders mag je onvrijwillig overnachten of lopend naar huis. Dan maar als caravan achter de bus van Robert aan dacht ik. Bij de poort aangekomen was Robert er al door en hingen er 3 caravans achter de bus van Wolter. Als dat maar lukt dacht ik  Als 4e caravan moest ik er door. Gas geven en duimen maar. Gelukkig kwam ik er zonder deuken langs.

Bij de Zwanen was het niet echt corona proef. Maar met wat geschuif van de stamtafel kwam alles toch goed. Het was weer een lekker middagje.

0 Comments

Schrijf een Reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.